Lista aktualności Lista aktualności

Siedmicka Polana

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Jaworskich Lasów.

Jako bazę wypadową polecamy "Siedmicką Polanę" - nowy obiekt turystyczno-edukacyjny oddany do użytkowania w październiku 2013 roku.

Obiekt wybudowano w celu odtworzenia potencjału produkcji leśnej i poprawy środowiska naturalnego zniszczonego przez katastrofy, poprzez działania edukacyjne będące jednocześnie instrumentem zapobiegającym powstawaniu klęsk i katastrof w przyszłości. Zadaniem obiektu jest także poprawa jakości życia mieszkańców pobliskich wsi i miast oraz zapobieganie powstawaniu pożarów poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego.

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku na specjalnie przygotowanych boiskach do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, zapoznania się z treścią tablic edukacyjnych, a wieczorem do biesiadowania przy ognisku. A w czasie deszczu do posiedzenia pod wiatą z grillem i ławkami.

Z Siedmickiej Polany można udać się pieszo na Bazaltową Górę lub Radogost. Na obu szczytach znajdują się zabytkowe wieże widokowe.

Można też pojeździć rowerem po leśnych drogach - polecamy trasę: Siedmicka Polana - Trzy Domki - Nowa Wieś Mała - Siedmica.

Istnieje możliwość skorzystania z energii elektrycznej i wody przez grupy zorganizowane przebywające na obiekcie. Media mogą być udostępnione szkołom, urzędom, instytucjom państwowym, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom użytku publicznego. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu imprezy na obiekcie.

Obiekt "Siedmicka Polana" jest otwarty przez cały rok dla wszystkich turystów.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania i przebywania na obiekcie.