Lista aktualności Lista aktualności

Siedmicka Polana

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Jaworskich Lasów.

"Siedmicką Polanę" - obiekt turystyczno-edukacyjny wybudowano w celu odtworzenia potencjału produkcji leśnej i poprawy środowiska naturalnego zniszczonego przez katastrofy, poprzez działania edukacyjne będące jednocześnie instrumentem zapobiegającym powstawaniu klęsk i katastrof w przyszłości. Zadaniem obiektu jest także poprawa jakości życia mieszkańców pobliskich wsi i miast oraz zapobieganie powstawaniu pożarów poprzez ukierunkowanie ruchu.

 

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku na specjalnie przygotowanych boiskach do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz zapoznania się z treścią tablic edukacyjnych. Z „Siedmickiej Polany” można udać się pieszo na Bazaltową Górę lub Radogost. Na obu szczytach znajdują się zabytkowe wieże widokowe. Na rowerowe wycieczki polecamy trasę po leśnych drogach: Siedmicka Polana - Trzy Domki - Nowa Wieś Mała - Siedmica.

Obiekt "Siedmicka Polana" jest otwarty przez cały rok dla wszystkich turystów indywidualnych. Grupy zorganizowane po dokonaniu rezerwacji i uiszczeniu opłaty mogą korzystać z toalet, ogniska, grilla oraz prądu i wody.

W celu dokonania rezerwacji należy zapoznać się z regulaminem rezerwacji oraz skontaktować telefonicznie z pracownikiem nadleśnictwa: Paulina Kapitan e-mail:paulina.kapitan@wroclaw.lasy.gov.pl tel. 722 100 175 . Warunkiem rezerwacji jest przesłanie przez zgłaszającego formularza e-mailem na adres: paulina.kapitan@wroclaw.lasy.gov.pl . lub złożenie pisma w sekretariacie nadleśnictwa oraz dokonanie opłaty za wynajem. Rezerwacji należy dokonać co najmniej 4 tygodnie przed planowaną datą wynajmu. Cennik opłat za wynajem dostępny jest poniżej. 

 

Cennik brutto na rok 2022 (cena netto + 23% VAT)  wynajmu obiektu turystyczno-edukacyjnego  „Siedmicka Polana”

obejmujący dostęp do wiaty z miejscem grillowy , korzystanie z energii elektrycznej, drewno na ognisko (0,3 m3), korzystanie z toalet

 

Placówki dydaktyczne (szkoły, przedszkola) pobyt w dni powszednie, nie związany z działalnością edukacyjną Nadleśnictwa

 

 

zwrot rzeczywistych kosztów  

 

Os. prawne i fizyczne/firmy

 

do 20 osób

492,00 zł

do 50 osób

799,50 zł

do 100 osób

1353,00 zł

pow. 100 osób

cena ustalana indywidualnie

 

Powyższe opłaty nie dotyczą placówek dydaktycznych przebywających na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

Wszystkich odwiedzających „Siedmicką Polanę” prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania z obiektu.