Lista aktualności Lista aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW W NADLEŚNICTWIE JAWOR

21 marca obchodziliśmy święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku. Dzień ten jest szczególny i służy rozbudzeniu świadomości znaczenia lasów w życiu człowieka. Tegoroczne hasło Międzynarodowego Dnia Lasów brzmiało „Lasy i innowacje. Nowe rozwiązania dla lepszego świata.”

Co wydarzyło się w Nadleśnictwie Jawor w tym dniu?

W Nadleśnictwie Jawor odbyły się aż cztery akcje w ramach których zalesiliśmy grunt porolny, prowadziliśmy edukację leśną, opowiadaliśmy o innowacjach w lasach (aplikacji mBDL, wykorzystaniu drona w codziennej pracy leśnika wraz z prezentacją pracy tego urządzenia), sprzątaliśmy wspólnie las.  W naszych akcjach, których było aż cztery, udział wzięło łącznie 300 osób w tym firmy zewnętrzne: Europejski Fundusz Leasingowy, Mercedes Benz Manufacturing Poland, Sułkowski - producent uli i ramek pszczelich, dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego z Bolkowa. Akcje odbyły się w leśnictwie Dobromierz gdzie posadzono las na gruncie porolnym, w leśnictwie Kłaczyna i Półwieś gdzie posprzątano las na spacerze z leśnikiem oraz symbolicznie posadzono las, a także w leśnictwie Myślinów na Siedmickiej Polanie gdzie wraz dziećmi budowano domki dla dzikich pszczół i prezentowano wykorzystanie drona w pracy leśnika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych wydarzeń. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas na łonie przyrody i z pożytkiem dla lasu na długo pozostanie w Państwa pamięci. Dziękujemy za wiosenny nastrój i zaangażowanie.

Do zobaczenia!