Lista aktualności Lista aktualności

DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 15 października 2018 r. odbyły się uroczystości posadzenia symbolicznych dębów oraz odsłonięcia tablic upamiętniających 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dęby zostały posadzone w parkach miejskich w Jaworze i w Bolkowie. W uroczystościach wzięli udział: Burmistrz Jawora Pan Emilian Bera, Burmistrz Bolkowa Pan Jarosław Wroński, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy Urzędów Miejskich z Jawora i z Bolkowa, przedstawiciele organizacji kombatanckich z Bolkowa, dzieci z jaworskich i bolkowskich przedszkoli oraz Leśnicy z Nadleśnictwa Jawor.

Po wygłoszeniu krótkich przemówień Nadleśniczy Nadleśnictwa Jawor Pan Piotr Wierzbicki, Burmistrz Jawora Pan Emilian Bera, Burmistrz Bolkowa Pan Jarosław Wroński, zaproszeni goście oraz leśnicy przy entuzjastycznej pomocy dzieci posadzili przygotowane drzewka.

Zorganizowane przez Nadleśnictwo Jawor uroczystości są częścią akcji zainicjowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu „100 dębów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości” w ramach której, każde z Nadleśnictw zgrupowanych w RDLP we Wrocławiu posadzi dęby upamiętniające tak ważną dla każdego Polaka rocznicę.